Akademia Filmowa Multikina   
Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża we Włocławku włączył się do programu realizowanego przez Multikino we Włocławku pod nazwą: Akademia Filmowa Multikina. więcej...
23/05/08 dodał PCK Włocławek

   Podsumwanie zbiórki pieniężnej   
ppomocPolski Czerwony Krzyż we Włocławku informuje, że w zbiórce pieniężnej do puszek kwestarskich na terenie miasta Włocławka w dniu 10 maja 2008 roku, wolontariusze PCK zebrali 1.856,05 zł. więcej...
13/05/08 dodał PCK Włocławek

   STRAŻACY PSP W HONOROWYM KRWIODAWSTWIE   
Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej we Włocławku włącza się do Programu „OGNISTY RATOWNIK – GORĄCA KREW”, którego organizatorem są:
- Zarząd Główny Polskiego Czerwonego Krzyża
- Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej
Celem Programu jest poprawa zaopatrzenia służby zdrowia w krew, aktywizacja lokalnych środowisk strażackich w honorowym krwiodawstwie oraz popularyzacja honorowego krwiodawstwa przy wsparciu autorytetu strażaków-ratowników.

W ramach programu „Ognisty Ratownik-Gorąca Krew” Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej przy współpracy Zarządu Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża we Włocławku oraz Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa organizuje w dniu 17 maja 2008r. w godzinach od 9.00 do 13.00 w holu Urzędu Miasta Włocławka ul. Zielony Rynek 11/13(budynek B)

OTWARTĄ AKCJE POBIERANIA KRWI


Serdecznie zapraszamy społeczność lokalną do przyłączenia się do akcji i oddawania tego najcenniejszego leku. Krew może oddać każdy zdrowy człowiek w wieku od 18 do 65 lat (należy posiadać przy sobie dokument tożsamości).

09/05/08 dodał PCK Włocławek

   Strefowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK   
W dniu 26.04.2008r. na Stadionie „Zazamcze” we Włocławku odbyły się Strefowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża, których celem było sprawdzenie gotowości i skuteczności działania zespołów ratowniczych oraz propagowanie zasad udzielania pierwszej pomocy wśród młodzieży. więcej...
01/05/08 dodał PCK Włocławek

   Karta I.C.E.   
porfelZarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża we Włocławku prowadzi kampanię promująca kartę I.C.E.

Karta I.C.E ( in case of emergency) pozwala na szybki kontakt z bliskimi poszkodowanej osoby i pomaga ustalić jej tożsamość.
Karta I.C.E. dedykowana jest każdej osobie, która może znaleźć się w sytuacji wymagającej kontaktu z najbliższymi, np.: ulec wypadkowi drogowemu. więcej...
23/04/08 dodał PCK Włocławek

   Stop bosym stopom   
stopyZarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża we Włocławku w ramach akcji "Stop bosym stopom" przekazał 300 par obuwia dla dzieci z rodzin najuboższych.

Obuwie otrzymały dzieci ze szkół podstawowych oraz gimnazjów z Włocławka. więcej...
23/04/08 dodał PCK Włocławek

   1% podatku dochodowego   
Szanowni Państwo!

Informujemy, że 1% odprowadzonego podatku można przekazać na szlachetny cel - na zadania statutowe Polskiego Czerwonego Krzyża.

1% podatku dochodowego mogą Państwo zadeklarować w rocznym rozliczeniu PIT na działalność pożytku publicznego nie ponosząc żadnych kosztów. Będziemy zobowiązani jeżeli darowiznę tę zdeklarują Państwo na działalność Polskiego Czerwonego Krzyża we Włocławku obejmując m.in pomoc społeczną, honorowe krwiodawstwo, ratownictwo przedmedyczne.

Jeżeli podejmą Państwo taką decyzję, w deklaracji podatkowej PIT prosimy wpisać jako adresata:

Polski Czerwony Krzyż Zarząd Rejonowy we Włocławku
Nr KRS 0000225587Przekazane środki finansowe trafią na konto Zarządu Rejonowego PCK we Włocławku i będą wykorzystane na działalność pożytku publicznego w Państwa środowisku.
10/04/08 dodał PCK Włocławek

   Młodzież oddała krew   
PCKW miesiącach lutym i marcu 2008 roku z inicjatywy Szkolnych Kół PCK przy Zespole Szkół Samochodowych, I Liceum Ogólnokształcącego im. Ziemi Kujawskiej, II Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika, Zespołu Szkół Technicznych i Zespołu Szkół Chemicznych we Włocławku zorganizowano na terenia szkół - AKCJE POBIERANIA KRWI.

Ogółem w akcjach uczestniczyło 173 młodych ludzi, w tym po raz pierwszy oddało krew 114 osób. Pozyskano ogółem 77,850 litrów krwi.

Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża we Włocławku serdecznie dziękuje opiekunom szkolnych kół PCK oraz młodzieży za podjęcie działań promujących honorowe krwiodawstwo oraz udział w ratowaniu życia i zdrowia ludzkiego.

PCKPCKPCKPCK
07/04/08 dodał PCK Włocławek

<< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 >>