TELEFON ZAUFANIA DS. AIDS   
Od dnia 1 lipca 2010 roku w Zarządzie Rejonowym PCK we Włocławku funkcjonuje TELEFON ZAUFANIA ds. AIDS – finansowany ze środków Urzędu Miasta Włocławka w ramach programu „Nie daj szansy AIDS”. więcej...
05/08/10 dodał PCK Włocławek

   Transport darów dla powodzian   
W dniu 30 czerwca 2010 Zarząd Rejonowy PCK wysłał kolejny transport darów dla powodzian. więcej...
05/07/10 dodał PCK Włocławek

   Akcja pomocy „Powódź 2010”   
Od początku prowadzenia akcji pomocy dla powodzian Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża przyjął wpłaty pieniężne na kwotę 17.189,24 zł w tym: więcej...
22/06/10 dodał PCK Włocławek

   Pomoc pracowników ANWILU S.A. dla osób dotkniętych klęską powodzi.   
Pracownicy ANWILU S.A. nie pozostali obojętni na los powodzian. Postanowili, iż włączą się w akcję niesienia pomocy tym, którzy podczas kataklizmu stracili dorobek swojego życia. Sposobnością ku temu był festyn w dniu 12 czerwca 2010 roku, zorganizowany jak co roku z okazji Dnia Chemika na lotnisku Aeroklubu Włocławskiego w Kruszynie k/Włocławka. więcej...
22/06/10 dodał PCK Włocławek

   14 czerwca Światowy Dzień Krwiodawcy   
14 czerwca jest szczególnym dniem dedykowanym honorowym dawcom krwi.

We Włocławku regularnie oddaje krew 3.000 honorowych dawców krwi, którzy bezinteresownie oddają krew na cele lecznictwa .

Z okazji „Światowego Dnia Krwiodawcy” składamy wszystkim honorowym dawcom krwi najserdeczniejsze podziękowania za humanitarną postawę i bezinteresowne ratowanie zdrowia i życia ludzkiego. Życzymy dużo zdrowia , wszelkiej pomyślności, nieustającego zaangażowania i wytrwałości w podjętym działaniu na rzecz potrzebujących.


Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża we Włocławku
Pracownicy Biura ZR PCK

13/06/10 dodał PCK Włocławek

   Anwil Włocławek i Asseco Prokom Gdynia – powodzianom   
W dniu 27 maja 2010r. przed meczem drużyn koszykówki: Anwilu Włocławek z Asseco Prokomem Gdynia w Hali Mistrzów we Włocławku odbyła się z inicjatywy władz Klubu Anwilu zbiórka pieniężna do puszek kwestarskich z przeznaczeniem dla powodzian.

Z bardzo cenną inicjatywą pomocy powodzianom z naszego terenu działania wystąpił Klub Asseco Prokom Gdynia przekazując na pomoc poszkodowanym w powodzi kwotę 10.000zł. Symboliczny czek opiewający na tę kwotę wręczył Kierownikowi Biura ZR PCK we Włocławku - Pani Łucji Andrzejczyk trener Tomas Pacesas.

28/05/10 dodał PCK Włocławek

   Festiwal Kobiet    
22 maja 2010r. odbył się przy współudziale Polskiego Czerwonego Krzyża I Festiwal Kobiet „KOBIETY POTRAFIĄ”. Zorganizowany został przez Koalicję Kobiet „Kobiety dla Włocławka” w Urzędzie Miasta we Włocławku. Obok licznych atrakcji Festiwalu Polski Czerwony Krzyż zaprezentował pokaz udzielania pierwszej pomocy w nagłym zdarzeniu na fantomie.
Pokaz udzielania pierwszej pomocy przeprowadzony był przez Instruktorkę Pierwszej Pomocy PCK - Panią Mirosławę Grabowską i Pana Mirosława Paszczyka – Ratownika PCK oraz grupę młodzieży z Zespołu Ratowniczego PCK Zespołu Szkół Samochodowych.

28/05/10 dodał PCK Włocławek

   Dzień Czerwonego Krzyża we Wzorcowni   
Z okazji obchodów Tygodnia PCK w dniu 15 maja 2010 r. odbyła się akcja promocyjna ph. „Dzień Czerwonego Krzyża we Wzorcowni” mająca na celu pokazanie jak udzielać pierwszej pomocy.
Akcja zorganizowana wspólnie z firmą MediaDem w Centrum Handlowym „Wzorcownia” we Włocławku. więcej...
27/05/10 dodał PCK Włocławek

<< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 >>