Telefon zaufania    
Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża we Włocławku uruchomił „Telefon zaufania dla osób uzależnionych i ich rodzin” W okresie od maja do grudnia 2010, w każdy wtorek, w godz. 15:15 do 16:15, w siedzibie ZR PCK przy ul. Zduńskiej 14 dyżurować będzie specjalista ds. uzależnień. więcej...
27/05/10 dodał PCK Włocławek

   PCK apeluje o pomoc dla powodzian   
Polska walczy z żywiołem, woda przerywa wały, tysiące ludzi opuszczają miasta i wsie. Po kilkudniowych opadach zalane są domy, budynki gospodarcze, niszczone są mosty i drogi – wiele osób straciło cały dorobek życia.

Polski Czerwony Krzyż podjął natychmiastowe działania, mające na celu pomoc poszkodowanym, uruchomiliśmy zapasy z magazynów interwencji kryzysowej, a do Krakowa wyjechały pierwsze transporty z pomocą.
Na zalanych terenach trwa ewakuacja, wolontariusze, pracownicy i ratownicy PCK pomagają potrzebującym.
Już teraz możemy pomóc przynosząc do siedzib PCK w całym kraju najpotrzebniejsze rzeczy: środki czystości, środki dezynfekcyjne, wiadra, łopaty, rękawice gumowe, kalosze, peleryny, kurtki p/deszczowe, ubrania robocze, koce, śpiwory, materace, miotły różne, ręczniki, pościel, worki na śmieci, pampersy, odżywki i środki pielęgnacyjne dla dzieci, żywność o przedłużonej trwałości (np.: dżemy, konserwy, cukier, herbata), woda pitna niegazowana.

Polski Czerwony Krzyż uruchomił konto, na które można wpłacać pieniądze na pomoc poszkodowanym:

Nr konta: 93 1160 2202 0000 0001 6233 5614
z dopiskiem „POWÓDŹ 2010”


Pieniądze można wpłacać również do kasy ZR PCK we Włocławku, ul. Zduńska 14.

Zarząd Rejonowy PCK we Włocławku pełni dyżury, podczas których pracownicy i wolontariusze PCK będą przyjmowali dary rzeczowe oraz wpłaty pieniężne dla powodzian. Dyżury pełnione są od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 do 18:00, a w soboty w godzinach 10:00 do 14:00 – do odwołania.

Jednocześnie informujemy, iż z uwagi na powódź, która obejmuje również tereny województwa kujawsko-pomorskiego w tym najbliższe okolice Włocławka, pomoc w pierwszej kolejności będzie dostarczana powodzianom z naszego województwa.
24/05/10 dodał PCK Włocławek

   Mistrzostwa Ratownicze PCK   
W dniu 24 kwietnia 2010r na Stadionie Zazamcze we Włocławku odbyły się strefowe mistrzostwa młodzieżowe PCK, organizowane przez Polski Czerwony Krzyż we Włocławku.
W zawodach uczestniczyło 13 zespołów 5-osobowych, rekrutujących się ze szkół średnich z Włocławka, Radziejowa i Lipna. więcej...
28/04/10 dodał PCK Włocławek

   „Pomagamy potrzebującym – bądź z nami”    
Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża we Włocławku organizuje w ramach obchodów „Tygodnia PCK” w dniach 5 i 8 maja 2010 r. zbiórkę pieniężną do puszek kwestarskich zgodnie z wydaną decyzją Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Zbiórka przebiegać będzie pod hasłem „Pomagamy potrzebującym – bądź z nami” , a zebrane fundusze przeznaczone zostaną na pomoc rodzinom najuboższym.

W wyżej wymienionym dniach na ulicach Włocławka pojawią się zespoły kwestarskie z oznakowanymi puszkami i identyfikatorami.
Apelujemy do mieszkańców naszego miasta o zrozumienie i ofiarność, bowiem zebrane środki pieniężne pozwolą nam udzielić konkretnej pomocy potrzebującym.
28/04/10 dodał PCK Włocławek

   Mistrzostwa młodzieżowych zespołów ratowniczych PCK.   
Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża we Włocławku organizuje w dniu 24 kwietnia 2010r w godz. od 10.00-14.00 – na Stadionie Zazamcze i przyległym terenie leśnym we Włocławku - rejonowe mistrzostwa młodzieżowych zespołów ratowniczych PCK, których celem jest sprawdzenie gotowości i skuteczności działania zespołów ratowniczych oraz propagowanie zasad udzielania pierwszej pomocy wśród młodzieży i całego społeczeństwa. więcej...
24/04/10 dodał PCK Włocławek

   Podsumowanie akcji MOTOSERCE -2010   
Mimo wielkiej tragedii, jaka dotknęła w sobotę całą Polskę, zebrano w kraju podczas akcji MOTOSERCE - 2.449 litrów krwi, z czego 20,250 litrów oddali mieszkańcy Włocławka. więcej...
17/04/10 dodał PCK Włocławek

   Łączymy się w żalu.   
Zarząd, pracownicy i wolontariusze Polskiego Czerwonego Krzyża łączą się w bólu z rodzianmi ofiar i wszystkimi, którymi wstrząsnęła tragiczna informacja o śmierci Prezydenta RP i Jego Małżonki oraz pozostałych członków delegacji, która udawała się na obchody rocznicy katyńskiej. Polski samolot rozbił się podczas lądowania w Smoleńsku. Łączymy się w żalu.

Zarząd Główny Polskiego Czerwonego Krzyża pracownicy, wolontariusze
11/04/10 dodał PCK Włocławek

   Rejonowe mistrzostwa młodzieżowych zespołów ratowniczych PCK   
Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża we Włocławku organizuje w dniu 24 kwietnia 2010r w godz. od 10.00-14.00 – na Stadionie Zazamcze i przyległym terenie leśnym we Włocławku - rejonowe mistrzostwa młodzieżowych zespołów ratowniczych PCK, których celem jest sprawdzenie gotowości i skuteczności działania zespołów ratowniczych oraz propagowanie zasad udzielania pierwszej pomocy wśród młodzieży i całego społeczeństwa. więcej...
09/04/10 dodał PCK Włocławek

<< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 >>