POMÓŻMY HAITI    
APEL POLSKIEGO CZERWONEGO KRZYŻA – POMÓŻMY HAITI


We wtorek 12 stycznia 2010 r. potężne trzęsienie ziemi o sile 7 stopni w skali Richtera nawiedziło Haiti. Jego epicentrum znajdowało się tylko 16 kilometrów od stolicy Haiti, na głębokości 30 km. Bardzo szybko nastąpiły po nim dwa wstrząsy o sile 5,9 i 5,5 stopnia. Setki budynków nie wytrzymały wstrząsu, a w ich ruinach pogrzebani są ludzie.
W stolicy Haiti Port-au-Prince panuje chaos. Nie ma prądu, tysiące ludzi spędzają noc na ulicach. Nie działają linie telefoniczne ani telefony komórkowe, dlatego informacje z wyspy docierają do świata z opóźnieniem.
Zniszczeniu uległo prawie wszystko, potrzebne są leki, woda, środki higieny, ubrania, koce, a także wszelkie środki finansowe na działania o charakterze długofalowym związane z odbudową zniszczeń i rehabilitacją poszkodowanych.
więcej...
21/01/10 dodał PCK Włocławek

   1%   
1% podatku dochodowego możesz zadeklarować w rocznym rozliczeniu PIT na działalność pożytku publicznego nie ponosząc żadnych kosztów.

Będziemy zobowiązani jeżeli 1% podatku dochodowego za 2009 rok zadeklarujesz na działalność Polskiego Czerwonego Krzyża obejmującą m.in. pomoc społeczną, honorowe krwiodawstwo oraz ratownictwo przedmedyczne.

Jeżeli podejmiesz taką decyzję, w deklaracji podatkowej PIT wpisz jako adresata:

Polski Czerwony Krzyż Zarząd Rejonowy we Włocławku Nr KRS 0000225587

więcej...
21/01/10 dodał PCK Włocławek

   WIECZÓR WIGILIJNY dla dzieci niepełnosprawnych i ich rodzin   
W dniu 12 grudnia 2009 w Restauracji „Ratuszowa” we Włocławku Polski Czerwony Krzyż wspólnie z Kołem Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym i Stowarzyszeniem „Oligo” zorganizował Wieczór Wigilijny dla dzieci niepełnosprawnych ich rodzin. więcej...
17/12/09 dodał PCK Włocławek

   Podsumowanie konkursu na humorystyczne rysunki związane z profilaktyką nowotworową   
W ramach realizowanego programu pod hasłem „Nie bój się – daj się zbadać” a dotowanego przez Urząd Miasta Włocławka – Zarząd Rejonowy PCK podsumował konkurs na humorystyczne rysunki związane z profilaktyką nowotworową.
Do konkursu przystąpiło 10 szkół nadsyłając 94 rysunki. Komisja Konkursowa przy ocenie prac rysunkowych brała pod uwagę treść zawartych informacji oraz zgodność z regulaminem i celami konkursu i przyznała więcej...
17/12/09 dodał PCK Włocławek

   Podsumowanie konkursu na plakat „STOP AIDS”   
Zarząd Rejonowy PCK we Włocławku dokonał podsumowania konkursu ma plakat „STOP-AIDS” organizowanego w ramach programu „Młodzież a AIDS” i dotowanego przez Urząd Miasta Włocławka.
Do konkursu przystąpiło 24 szkół, w tym 8 szkół podstawowych,11 gimnazjów i 5 szkół średnich.
Komisja Konkursowa oceniając prace brała pod uwagę treść zawartych informacji, estetykę wykonania oraz samodzielność dzieci i młodzieży. Po dokładnej analizie wyłoniła zwycięzców więcej...
17/12/09 dodał PCK Włocławek

   „NIE BÓJ SIĘ – DAJ SIĘ ZBADAĆ”   
W ramach programu „Nie bój się – daj się zbadać” finansowanego ze środków Urzędu Miasta Włocławka – Zarząd Rejonowy PCK we Włocławku zorganizował szkolenia nt. profilaktyki nowotworowej w10 szkołach, w których uczestniczyło 186 uczniów z 5 szkół gimnazjalnych oraz szkolenia dla rodziców w 5 szkołach , w których uczestniczyło 147 osób. więcej...
10/12/09 dodał PCK Włocławek

   Podsumowanie konkursu na plakat ph. „KREW DAREM ŻYCIA”   
Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża we Włocławku dokonał podsumowania konkursu na plakat ph. „KREW DAREM ŻYCIA” organizowanego w ramach programu „ Oddają krew – Darujesz życie” - dotowanego przez Urząd Miasta Włocławka.
Do konkursu przystąpiło 37 szkół w tym z 18 szkół podstawowych, z 13 gimnazjów i 6 szkół średnich. Łącznie nadesłano 173 prace. więcej...
10/12/09 dodał PCK Włocławek

   Olimpiada zdrowego stylu życia   
P1280185W dniu 1 grudnia 2009 w Szkole Podstawowej nr 10 we Włocławku Zarząd Rejonowy PCK we Włocławku zorganizował etap rejonowy Olimpiady Zdrowego Stylu Życia.
W etapie szkolnym wzięło udział 648 uczniów z 27 szkół średnich i gimnazjalnych, natomiast do etapu rejonowego przystąpiły 23 szkoły. więcej...
10/12/09 dodał PCK Włocławek

<< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 >>